Pistolet Flobert

doctor
Chorąży
Chorąży
Posty: 178
Rejestracja: 29 sie 2010, 20:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
CONTACT:

Pistolet Flobert

Post autor: doctor »

Hej,
dziś kumpel pokazywał mi pordzewiały pistolet Flobert 6mm który znalazł w szopie :D Jest to pistolet jednostrzałowy.Czy ktoś z Was orientuje się może, czy ta broń była wykorzystywana podczas II wojny światowej? Postaram się do kilku dni wrzucić zdjęcia na forum.
Na metalowej części jest wygrawerowane prawdopodobnie nazwisko właściciela i nazwa miasta.Po drugiej stronie malutki orzełek, prawdopodobnie niemiecka swastyka.

Pozdrawiam
virtualbob
Porucznik
Porucznik
Posty: 392
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
CONTACT:

Post autor: virtualbob »

To jest zdecydowanie bardziej broń sportowa niż bojowa...

W wojsku do celów szkoleniowych używano raczej karabinków dostosowanych do strzelania tą amunicją - przykładowo Holandia:
Karabinek
http://www.dws-xip.pl/encyklopedia/hola ... jn-tk.html
Karabin
http://www.dws-xip.pl/encyklopedia/hola ... er-tk.html
virtualbob
Porucznik
Porucznik
Posty: 392
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
CONTACT:

Re: Pistolet Flobert

Post autor: virtualbob »

Co ciekawe na Litwie broń korzystającą z amunicji Flobert można nabyć bez pozwolenia - w Polsce niestety takie pozwolenie trzeba posiadać.
Amunicja jest na rynku dostępna w kilku wersjach długości łuski i dwóch głównych kalibrów 4 i 6 mm. W obu przypadkach łuski są pozbawione materiału miotającego, a za wyrzucenie pocisku odpowiadają gazy prochowe powstałe po detonacji samej spłonki. Prędkość wylotowa pocisku o masie ok. 1 grama w granicach 120 m/s ale są też dostępne i mocniejsze naboje osiągające 200 m/s.
BUTTON_POST_REPLY

Wróć do